BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Jei esi laimingas – kvėpuoji laisvai ir giliai

Pastebėta, kad vaikų, sergančių bronchų astma, šeimose formuojasi specifiniai tėvų ir vaikų santykiai: perdėta motinos globa vaikui, padidėjusi šio priklausomybė nuo motinos. Vaiko atsiskyrimas nuo motinos gali sukelti bronchų astmos priepuolius, pasunkinti ligos eigą. Apskritai vaikų, sergančių astma, socialinė branda yra kiek susilpnėjusi, o šeimos, kuriose auga šia liga sergantis vaikas, dažniau išyra. Vis dėlto intelekto skirtumo tarp sveikų ir sergančių bronchų astma vaikų nėra. Problemų mokykloje paprastai pastariesiems kyla dėl to, kad ligos paūmėjimo atvejais jie praleidžia nepalyginti daugiau pamokų nei sveiki bendraamžiai. Neretai mamos į mokyklą vaikų neleidžia dėl menko negalavimo. Jos bijo, kad atžalai nepakenktų fizinis aktyvumas, todėl jį riboja. Apribojant socialinius kontaktus ir santykius su bendraamžiais, apsunkinama vaiko socialinė ir emocinė adaptacija. Žinoma, psichologinę izoliaciją kolektyve lemia ir perdėta mokytojų globa bei pagalba sergančiam vaikui ir to bei, žinoma, kitų faktorių lemiamos bendraamžių pašaipos.

Sergančiųjų bronchų astma būklės pablogėjimą ne mažiau nei fiziniai lemia ir emociniai veiksniai - konfliktai šeimoje, stresai, sukrėtimai, socialinė izoliacija. Svarbu įvertinti vaiko santykius su tėvais, bendraamžiais, mokytojais, taip pat psichologinę jo būseną, nes kvėpavimo sistema labai jautriai reaguoja į neuropsichinius ir psichoemocinius faktorius. Sakoma, kad „jei esi laimingas - kvėpuoji laisvai ir giliai, jei liūdnas ir prislėgtas - paviršutiniškai ir lėtai, ištikus stresui - užima kvapą”.

Depresija, nerimas, vidinių troškimų (saviraiškos, suaugusiems - ir seksualinių) nepatenkinimas, šeimos nario mirtis, gyvenimo krizės, psichologinė izoliacija vadintini psichoemociniais bronchų astmos rizikos veiksniais.

http://www.astmainfo.lt/index.php?kersanskiene

Vaikai nevienodai imlūs infekcijoms. Imlumą, kaip ir atsparumą, lemia įgimtos imuninės sistemos ypatumai ir įgytos savybės. Vaiko organizmo atsparumą mažina ilgas buvimas nevėdinamoje užterštoje aplinkoje, vitaminų stoka, pervargimas, peršalimas ar perkaitimas, tabako dūmai (pasyvus rūkymas), neracionali mityba.

Haloterapija - tai užsitęsusių, dažnai pasikartojančių ir lėtinių kvėpavimo organų ligų profilaktikos ir gydymo metodas. Pagrindinis haloterapijos gydomasis faktorius - aerodispersinė aplinka, prisotinta sauso druskos aerozolio. Druskų kameroje palaikoma normali temperatūra ir drėgmė.
Druskos aerozolis sterilizuoja aplinką, joje nėra nei virusų, nei alergenų. Kvėpuojant tokiu oru kvėpavimo takų gleivinė tampa atsparesnė aplinkos dirgikliams, sumažėja bronchų gleivinės uždegimas, palengvėja kosulys, pagerėja atsikosėjimas, sugrąžinamas alsavimas pro nosį. Vaiko bendra savijauta pagerėja, jis tampa ramesnis, geriau miega ir valgo, rečiau serga peršalimo ligomis, lengvesni būna bronchų astmos paūmėjimai.
Haloterapijos kurso trukmė 10-15 seansų. Druskų kameros veikia vaikų reabilitacijos įstaigose.

Kadangi kontakto su peršalimo ligų sukėlėjais išvengti beveik neįmanoma, svarbu įvairiomis nemedikamentinėmis ir medikamentinėmis priemonėmis stiprinti imunitetą - organizmo gynybos sistemą.
Tai buvimas gryname ore, sveika šeimos gyvensena, subalansuota visavertė mityba, grūdinimosi procedūros, viena iš paprasčiausių - pėdų grūdinimas. Kasdienis kojų plovimas pradžioje kambario temperatūroje, vėliau - šaltesnės procedūros, trukmė - nuo 5 sekundžių iki 1-2 minučių. Grūdinimo procedūros efektyvios tik tuomet, kai laikomasi grūdinimo taisyklių - nuoseklumo ir laipsniškumo.

http://www.astmainfo.lt/index.php?laiskai_pliuskiene_2008

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą